O mnie

Tomasz Urbański - Vivamus Passion
„Czasem najtrudniej jest zrobić najprostsze zdjęcia” – Neil Leifer

Dlaczego fotografuję, ponieważ ..

… fotografuję z pasji … z zachwytu światłem. Łapię chwile. Te jedyne, niepowtarzalne momenty, którymi później możemy się cieszyć. Malowane światłem emocje … uczucia tkwiące w nas, czasem zapomniane … Kocham kreatywność, uwielbiam tworzyć… wydobywać z ukrycia to, co czasem mało widoczne … fotografia daje mi tę możliwość. Możliwość stworzenia czegoś nieprawdopodobnego – niepowtarzalnych, kruchych wspomnień z umykających chwil. Życie bardzo szybko przemija, a zdjęcia zachowują nas, nasze emocje … pokazują jacy jesteśmy wspaniali. Nie zapominajmy cieszyć się życiem, nie dajmy się zatracić w biegu … Złapmy odrobinę radości, ofiarowując sobie samych siebie … sprzed chwili.. kilku uderzeń serca … dwóch myśli …
Fotografia jest też sposobem na przekazanie innym odrobiny własnej radości, uszczęśliwienie ich, podarowanie uśmiechu, odbudowanie wiary w ludzi.

Jak powiadają wielcy …

Fotografowanie – podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów – nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia. 
Henri Cartier – Bresson